Ukraine People

Ексчиновнику, який очолював сільську окупаційну адміністрацію, повідомлено про підозру

Ексчиновнику, який очолював сільську окупаційну адміністрацію, повідомлено про підозру
226369 ПЕРЕГЛЯДІВ

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

 У листопаді 2022 року чоловік, який до повномасштабного вторгнення обіймав посаду заступника Мангушського селищного голови, пішов на співпрацю з окупантами. Він очолив «Стародубівську сільську адміністрацію днр».

 Псевдочиновник організовував діяльність незаконного органу влади, призначав та звільняв своїх заступників. Усі свої рішення він погоджував з керівником адміністрації голови квазіреспубліки. Також підозрюваний розпоряджався фінансовими ресурсами відповідно до затвердженого бюджету і розподіляв кошти за власним бажанням.

 У січні 2024 року окупанти звільнили його із займаної посади.

 Стосовно громадянина, який наразі перебуває у розшуку, слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування. За незаконну діяльність йому загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

 Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Відділ інформаційної політики

Донецької обласної прокуратури   

 

Сайт: https://don.gp.gov.ua/ua/index.html

Facebook: https://www.facebook.com/don.gp.gov.ua  

Telegram: https://t.me/Donetsk_obl_prokuratura

Мої відео