Ukraine People

Українські косарки для замінованих полів вже випробували на полігоні

Українські косарки для замінованих полів вже випробували  на полігоні
309569 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українські розробники в рамках хакатону «Безпечне поле», що реалізується за ініціативи Міністерства економіки України у співпраці зі Київською школою економіки, випробували на полігоні свої розробки для скошування густої рослинності. Чотири команди представили різні проєкти: від роботизованих тракторів до мультиплатформ, які мають допомогти саперам ефективніше працювати на полях з густою травою та чагарниками.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Проведення цього хакатону – це відповідь на запит українських саперів, з якими я спілкувався під час поїздки на Харківщину. І тим, хто працює на сході, і тим, хто працює на півдні країни потрібні дистанційно керовані, недорогі косарки, щоб швидше і безпечніше розміновувати наші території. Навчений і тренований сапер має працювати із міношукачем і щупом, а не зрізати вручну траву та кущі до мозолів на пальцях. Те, що може робити безпечно машина – має робити машина, а не людина», – розповів заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Кожна команда під час випробувань на полігоні мала чітко визначений час на те, щоб скосити відведену ділянку. Журі оцінювали потужність машин, автономність роботи, якість навігації та віддаленого керування, здатність долати перешкоди, висоту скошування рослинності тощо.

«Я вдячна учасникам, які в доволі короткі терміни  розробили продукти, які ми сьогодні змогли побачити на полі. Завдяки спільним зусиллям ми зробимо безпечнішою роботу наших саперів в полях», – сказала очільниця бізнес-школи Київської школи економіки Валентина Махно.

За випробуваннями на полігоні спостерігали представники Державної спеціальної служби транспорту, Національної поліції та Національної гвардії України, які згодом можуть отримати ці косарки.

«На деокупованих територіях багато закинутих полів, які заросли густою травою та чагарниками. І машини для скошування трави в парі із групами розмінування зможуть швидко їх обстежити. Я радий бачити українських розробників, які пропонують доволі цікаві рішення для скошування трави і чекаємо їх в нашому науково-дослідницькому інституті на сертифікацію», – розповів начальник управління протимінної діяльності – заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Олег Шуварський.

Перший етап хакатону відбувся 25 травня, під час якого команди-розробники представили свої концепти. Завданням було створити роботизовані косарки, здатні ефективно скошувати траву та бути не дорогими у виробництві, щоб у разі підриву на міні таку машину можна було швидко замінити. Ціна на представлені розробниками проєкти – від $5,5 тис. до $19,5 тис. за одиницю.

У Мінекономіки зазначають, що питання гуманітарного розмінування координує Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.

  • Нагадаємо, що раніше повідомлялось про обстеження понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Понад 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання. За даними обласних військових адміністрацій планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:
  1. Херсонській області - 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
  2. Харківській області - 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
  3. Миколаївській області  8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).
Мої відео