Стартувала інформаційна кампанія «Звісно, зможеш!». Її мета — підвищити обізнаність щодо розриву в оплаті праці жінок та чоловіків

«За допомогою комунікаційної кампанії «Звісно, зможеш!» ми прагнемо підвищити обізнаність громадськості щодо розриву в оплаті праці жінок та чоловіків, а також показати, що уряд, бізнес та громадянське суспільство повинні працювати разом над вирішенням цієї проблеми, — розповіла Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
18 вересня відзначається Міжнародний день рівної оплати праці (Equal Pay Day) — символ тривалої боротьби за рівну оплату за роботу рівної цінності, а також уособлює новий етап на шляху подолання дискримінації жінок на ринку праці.
В Україні до повномасштабного російського вторгнення у 2021 році різниця в оплаті праці між жінками та чоловіками становила 18,6%, — інформація з Держстату. На практиці це означає, що жінкам доводиться працювати більше, щоб отримувати стільки ж, скільки чоловіки. Як зазначає мінекономіки, в середньому за життя це 6,5 років додаткової праці.
З 2015 року розрив між зарплатами чоловіків та жінок в Україні становив 26% і до 2021 року значно скоротився. Мінекономіки пише, що Україна є лідеркою за показником залучення жінок до професійних і технічних сфер. Проте