Ukraine People

Українці обміняли більше 1 млн ламп розжарювання на енергозберігаючі

Українці обміняли більше 1 млн ламп розжарювання на енергозберігаючі
385214 ПЕРЕГЛЯДІВ

У рамках програми Уряду та ЄС з обміну ламп розжарювання на LED-лампи в Україні юридичні особи зробили замовлення та обміняли у відділеннях Укрпошти понад 1 млн енергозберігаючих ламп. До цієї програми нещодавно долучились ОСББ, медичні заклади, школи та заклади культури. Найбільш активно користуються цією можливістю у Чернігівській, Житомирській та Рівненській областях. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Програма обміну ламп спрямована на зниження навантаження на вітчизняну енергосистему. Особливо це актуально в зимовий період, коли споживання електроенергії збільшується. Ми вдячні всім тим, хто вже долучився до урядової ініціативи  і своїми діями підтримав енергетичний фронт країни. Нагадаю, що громадяни обміняли вже більше 20 млн ламп. 

Тих же, хто ще не встиг долучитись до обміну старих ламп на нові світлодіодні, закликаємо не зволікати. Адже зима вже близько. І розумне використання енергоресурсів знову стає максимально актуальним питанням для стабільної роботи української енергосистеми», — сказала Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Фахівці підрахували, як перехід на сучасний тип ламп знизить споживання електроенергії. Згідно з їх даними, у моменти пікового навантаження відсоток споживання може знизитись на 7-10%. Це допоможе суттєво скоротити дефіцит електроенергії в системі.

«Європейський Союз докладає усіх зусиль, аби Україна подолала енергетичні виклики наступної зими. Черговий мільйон сучасних LED-ламп, які працюватимуть в школах, лікарнях, спортивних комплексах, закладах культури, ОСББ разом з понад 20 мільйонами ламп, які вже освітлюють оселі українців, – це потужна сила, суттєве заощадження енергоресурсів. 

Минулої зими російські обстріли пошкодили енергосистему, тому кожен кіловат, збережений українцями з допомогою LED-ламп і ощадного енергокористування, – це внесок у стійкість країни. Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною. Разом переможемо», — сказала Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.

Нагадаємо, що усі юридичні особи можуть обміняти:

1. по 3 лампи на 10 кв. метрів в аудиторіях, процедурних палатах, приміщеннях житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;

2. по 2 лампи на 10 кв. метрів для місць загального користування.

Для цього необхідно відправити запит на потребу отримання LED-ламп через портал Дія та виконати такі кроки: 

- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;

- перевірити інформацію щодо підприємства;

- перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;

- вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;

- поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;

- вказати місцезнаходження організації;

- перевірити та підтвердити дані щодо сформованого запиту;

- підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Протягом тижня після подання заявки представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп. 

Окрім цього, зараз  триває програма обміну ламп і для населення. Як і раніше, обміняти можна до 5 ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних ламп. Програма діє у 23 обласних центрах України та у 120 районних населених пунктах. Отримати енергозберігаючі лампочки можна у відділеннях Укрпошти.

Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.

Мої відео