Ukraine People

Реформа голосування Євросоюзу – деякі країни можуть позбавити права вето

Реформа голосування Євросоюзу – деякі країни можуть позбавити права вето
310785 ПЕРЕГЛЯДІВ

У разі її прийняття Угорщина та Словаччина більше не зможуть блокувати виділення військової допомоги Україні.

Комітет Європарламенту з конституційних питань (AFCO) 25 жовтня ухвалив звіт, що рекомендує внести 267 змін до договорів ЄС, включаючи скасування одноголосного голосування в Раді ЄС у 65 галузях законодавства

Двадцять членів AFCO проголосували за ухвалення доповіді, шість - проти. Зміни включають скасування права вето в Раді ЄС та передачу повноважень від держав-членів на рівень Єврокомісії, зокрема, шляхом створення двох нових виняткових повноважень ЄС із захисту навколишнього середовища та значного розширення загальних повноважень (ст. 4), які включатимуть вісім нових областей :

1. зовнішню політику,

2. політику безпеки,

3. охорону кордонів,

4. лісове господарство,

5. охорона здоров'я,

6. цивільна оборона,

7. промисловість,

8. освіта.

Також передбачається спрощена процедура призупинення членства тих країн, які порушують «цінності ЄС», такі як «верховенство права», «демократія», «свобода», «права людини» чи «рівність».

Згідно з реформою Брюссель отримає більше влади, особливо у зовнішній політиці та оподаткуванні. Тоді рішення прийматимуться кваліфікованою більшістю, а не одноголосно. Це може допомогти ЄС приймати рішення швидше та ефективніше.

Реформа дозволить нейтралізувати вплив прокремлівського керівництва Угорщини та Словаччини, які блокують будь-які ініціативи Євросоюзу щодо надання допомоги Україні, яка відбиває повномасштабний російський напад з 24 лютого 2022 року.

Аби бути в курсі усіх останніх новин у світі, підписуйтеся на Telegram канал NewsPrice.

Теги: Україна,Угорщина,Словакія
Мої відео