Про дитячий зір і гаджети: поради фахівців

Кілька фактів про дитячий зір, які мають знати усі батьки. А також, чому офтальмологи та неврологи працюють у тандемі й однаково не радять «перегинати» з екранним часом.
У випуску .
1.Навіть в три роки мультик не стає замінником вас на певний час. Весь відеоконтент, який ви плануєте показати дитині, має пройти жорсткий батьківський контроль. Вам доведеться подивитися його спочатку самим, а потім вже разом із дитиною. Водночас важливо спостерігати за реакціями. Де дитина засмутилась, де зраділа, хто з героїв здався малому позитивним, а хто вчинив погано. Тоді можна говорити, що мультик приніс користь. 2.Пам'ятайте про обмеження екранного часу. ВООЗ радить: ● 3-5 років — 30 хвилин на добу; ● 5-7 років — 60 хвилин на добу; ● старше 7 років — 1,5 години на добу.
ВАЖЛИВО! Не за один раз! Робити перерви варто щонайменше кожні 30 хвилин. Бо саме через цей проміжок часу починає свою роботу дофамін, а цей гормон щастя викликає залежність. Тобто можна в прямому сенсі «підсадити» свою дитину на мультики.
3.Щодо носіїв. Мобільний телефон — одразу ні. Занадто маленький екран, занадто близько від очей. Ще й голова довго нахилена вниз. Планшет — краще. Але його не можна давати дітям в руки. Він має стояти на рівні очей або трохи нижче, на відстані мінімум 50-60 см. Якщо говорити про телевізор, ідеальна дистанція — 2-3 метри, а дитина сидить на дивані/стільці/кріслі.
Ще більше про вплив екранів на зір і нервову систему дітей дивіться