Ukraine People

Пенсіонери можуть отримати додатково 5 світлодіодних ламп в обмін на розжарювані

Пенсіонери можуть отримати додатково 5 світлодіодних ламп в обмін на розжарювані
425690 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уряд змінив умови реалізації програми обміну ламп розжарювання на світлодіодні. На засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення впровадити додаткову можливість отримання пенсіонерами по п’ять світлодіодних ламп безпосередньо у відділеннях поштового зв’язку АТ «Укрпошта» за наявності пенсійного посвідчення.

Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Хочу подякувати усім українцям, які долучились до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії. В рамках реалізації першої та другої фази програми громадянами та юрособами було отримано більше 21  млн світлодіодних ламп. Це допомогло суттєво знизити навантаження на енергосистему країни. Наша ціль - замінити ще близько 18 млн ламп розжарювання на енергоефективні лампи, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни. Особливо актуально це в зимовий період. Тому Урядом було прийнято рішення впровадити додаткову можливість для пенсіонерів отримати по п’ять світлодіодних ламп безпосередньо у відділеннях поштового зв’язку АТ «Укрпошта», — сказала очільниця Мінекономіки.

За словами Юлії Свириденко, цього разу пенсіонерам не треба буде одразу нести старі лампи на обмін. Їх можна буде принести у відділення Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п’яти додаткових світлодіодних ламп.

У Міністерстві економіки зазначають, що перші лампи за новою хвилею програми будуть доступні з 5 грудня у всіх сільських відділеннях Укрпошти по всій країні, крім Київщини. Бо на Київщині можна буде додатково обміняти лампи лише з 12 грудня.  Про доступність ламп для обміну в решті населених пунктів повідомлять окремо.

Додається, що для обміну на додаткові LED-лампи, пенсіонерам, які завітають у відділення, потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення та діючий номер телефону. Додаткові енергоощадні лампи пенсіонери зможуть обміняти безкоштовно, доки світлодіоди будуть в наявності. Скористатися програмою обміну та отримати додаткові 5 ламп енергозбереження можуть і ті пенсіонери, які раніше вже обмінювали лампочки. 

«Майже два роки Україна живе в стані повномасштабної війни. Зимовий сезон, що наступає, принесе чергові виклики. Ми вже побачили нові спроби росії зруйнувати українську енергосистему. Але енергетики  невтомно працюють, аби забезпечити безперебійну генерацію та постачання енергії, Збройні сили роблять все для захисту енергооб’єктів.  ЄС системно співпрацює з Урядом України й вживає необхідні кроки для підтримки енергосистеми країни. Програма Обміну лампочок є одним із способів, в який кожен громадянин може долучитися до цієї підтримки», — розповіла Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова. 

Мінекономіки оцінило економічний ефект від обміну ще 18 млн світлодіодних ламп. Згідно з цими оцінками, обмін на LED-лампи дозволить сумарно економити одночасно до 1000 МВт, що дорівнює роботі блока атомної електростанції.

Нагадаємо, що програма обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Володимира Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, як один з інструментів енергоефективності, який дозволить забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.

Мої відео