Ukraine People

Україна та Польща працюють над збільшенням активної співпраці

Україна та Польща працюють над збільшенням активної співпраці
338600 ПЕРЕГЛЯДІВ

Перша Віцепрем’єр-міністерка - Міністерка економіки України Юлія Свириденко та Міністр Розвитку і Технологій Республіки Польща Кшиштоф Пашик обговорили можливості залучення польських інвестицій в виробничі підприємства в Україні, реалізацію спільних економічних проєктів та створення умов для повернення українців. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Ми переконані, що можемо ще тісніше працювати із польськими колегами. Зокрема, ми зацікавлені в налагоджені більш тісної роботи із Польським агентством інвестицій і торгівлі (PAIH). Україна має конкретні інвестиційні проєкти в тих секторах економіки, які показують найбільші перспективи для зростання. Готові пропонувати їх польським інвесторам, аби через створення спільних підприємств інвестувати  в економіку України», — розповіла очільниця мінекономіки.

Сторони обговорили можливості більш активної співпраці з Експортно-кредитним агентством Польщі (KUKE), яке надає експортне та інвестиційне страхування польським компаніям. В тому числі польське ЕКА може страхувати польських інвесторів, які хочуть інвестувати в Україну, від воєнних ризиків. Це страхування доступне також для українських інвесторів. Українська сторона висловила сподівання на активізацію цього інструменту зі сторони KUKE, в тому числі через програми оптимізації вартості страхування, а також тісну співпрацю з українським Експортно-кредитним агентством. 

Крім цього під час зустрічі обговорювалась залученість польського банку розвитку Bank Gospodarstwa Krajowego для розширення прямих програм фінансування спільних польсько-українських підприємств. 

«Для нас дуже важливо, щоб європейські експортно-кредитні агенції та банки розвитку, в тому числі польські KUKE та BGK,  додатково до торговельних операцій з українськими компаніями також сприяли міжнародним і польським інвесторам  інвестувати в українську економіку, створювали виробництва чи спільні підприємства з українськими партнерами. Обмеження на стороні політики чи процедур нам потрібно вирішувати через спільні консультації. Ми впевнені, що приватні інвестиції стануть основою реконструкції та відновлення України», — розповів заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

На зустрічі також йшлось про можливу залученість Польщі до конкретних проєктів із розвитку людського капіталу. Зокрема мова йшла про можливі ініціативи в рамках Skills Alliance, який був оголошений під час Ukraine Recovery Conference у Берліні й до якого доєдналася Польща. 

«Ми вдячні польським партнерам за те, що вони долучились до ініціативи Skills Alliance, адже це надасть можливість понад 180 000 українців пройти перенавчання протягом наступних трьох років. Крім того, ми вдячні Фонду міжнародної солідарності Польщі, який планує реалізувати програму з розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Запропонували партнерам реалізувати її на базі одного з центрів профтехосвіти при державній службі зайнятості, щоб можна було побачити конкретні результати від впровадження цієї програми й надалі її розширити», — зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Крім того, Тетяна Бережна запропонувала польській стороні доєднатися до програми Create Ukraine, яка створює умови для повернення українських фахівців й подальшої роботи у публічному секторі України. 

На останок сторони порушили питання питання доступу на польський ринок українських експортерів.

Мої відео