Ukraine People

Черкащани оформлюють податкову знижку: сума до повернення з бюджету – майже 18 млн грн

Черкащани оформлюють податкову знижку: сума до повернення з бюджету – майже 18 млн грн
61184 ПЕРЕГЛЯДІВ

За перше півріччя 3225 громадян Черкаської області задекларували право на податкову знижку. Загальна сума до повернення з бюджету становить 17,7 млн грн, зазначає начальниця ГУ ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська.

«Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги упродовж звітного року, – нагадує Тетяна Олександрівна. – А щоб отримати цю знижку, необхідно до 31 грудня 2025 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Між іншим, електронні податкові сервіси дозволяють це зробити швидко».

До знижки входять фактично здійснені протягом звітного податкового року платником витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Для отримання податкової знижки платник подає декларацію про майновий стан та доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку. До декларації додаються підтверджувальні документи (копії квитанції, чеків, платіжних доручень, копії договорів про надання послуг, документи про ступінь споріднення тощо), а також паспорт та ідентифікаційний код.

 Хто має право на податкову знижку?

Податкову знижку, згідно зі ст. 166 Податкового кодексу України, можуть отримати фізичні особи – громадяни України, які:

- отримують доходи у вигляді заробітної плати, з яких утримано ПДФО;

- у звітному році фактично понесли певні витрати, визначені Податковим кодексом України.

 До витрат, які входять до податкової знижки, належать:

1. Оплата навчання – за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, якщо кошти сплачені українським закладам освіти.

2. Пожертвування та благодійні внески – у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, але не більше ніж 4 % від загального доходу.

3. Оплата за користування іпотечним житловим кредитом – частина суми процентів за користування кредитом.

4. Страхові платежі та пенсійні внески – за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом.

5. Витрати на допоміжні репродуктивні технології – оплата допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

6. Оплата державних послуг – вартість державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.

7. Витрати на будівництво (придбання) доступного житла – суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

8. Витрати на оренду житла – для внутрішньо переміщених осіб (за певних умов).

9. Витрати на придбання акцій підприємства Дія Сіті – витрати на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.

Податкова декларація подається за вибором платника податків одним зі способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою в орган ДПС за місцем обліку;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) через Електронний кабінет платника.

Нагадаємо, податкова активно впроваджує безбар'єрне середовище, аби взаємодія з платниками була зручною та доступною. Це – пріоритет у забезпеченні якісного сервісного обслуговування.

Мої відео